X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بزرگترین حلقه انسانی به مناسبت روز جهانی دیابت دربوستان ولایت

سه‌شنبه 25 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 05:01 ب.ظ
کد خبر: ۹۵۲۶۹
۲۱ آبان ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۲


 رییس انجمن دیابت از تشکیل بزرگترین حلقه انسانی به مناسبت روز جهانی دیابت در بوستان ولایت تهران خبر داد و گفت :به مناسبت روز جهانی در دیابت بزرگترین تشکیلات و گردهمایی بین افراد مبتلا به بیماری دیابت و اعضای کانون پیشگیری از دیابت فردا تشکیل می شود.

دکتر اسدالله رجب در گفت و گو با ایرنا افزود :تشکیل بزرگترین حلقه انسانی به مناسبت روز جهانی دیابت هفته گذشته نیز در پارک ها شهر تهران برگزار شد وفردا 22 آبان ماه نیز ‌این حلقه انسانی با همکاری اداره کل سلامت شهرداری تهران و با حضور مبتلایان به دیابت،اعضای کانون‌های پیشگیری از دیابت و اعضای خانه‌های سلامت شهر تهران تشکیل می‌شود.

وی خاطر نشان کرد :مراسم روز جهانی دیابت روز گذشته در برخی از بوستان‌های تهران مانند قیطریه و ملت با حضور مردم برگزار شد.

رجب اظهار داشت : نورافشانی آبی‌رنگی فردا شب 23 آبان ماه سال جاری( 14 نوامبر )به مناسبت روز جهانی دیابت در برج میلاد تهران برپا می‌شود

وی هدف از برگزاری ان روز جهانی ، شناساندن هر چه بیشتر پدیده دیابت به عموم مردم ، جامعه دیابتی ها ، متخصصان و سیاستگزاران بهداشتی - درمانی در جهان است .

رییس انجمن دیابت ایران گفت : هر سال روز جهانی دیابت یک شعار را سر لوحه فعالیت های خود قرار می دهد برای امسال و دو سال آتی 'آموزش و پیشگیری از دیابت ' به عنوان شعار روز جهانی دیابت برگزیده شده است .انتخاب این شعار برای دو سال آینده ناشی از اهمیت آموزش و نقش آن در پیشگیری از دیابت و این پدیده روز افزون است .

رجب خاطر نشان کرد :از سال 1370 برابر با 19991 میلادی (23 آبان ماه ) برابر با 14 نوامبر سالروز تولد دکتر فردریک بالتینگ پزشک کانادایی که همراه دکتر چالز بست انسولین را کشف کرد ، روز جهانی دیابت نامگذاری شد.

وی گفت : در کشورمان نیز 30 سال است که این روز با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ، وزارت آموزش و پرورش ، انجمن متخصصین غدد درون ریز و متابولیسم ، دانشگاه های سراسر کشور و سایر انجمن ها مراسم روز جهانی دیابت برگزار می شود.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo